ZUZANA VAŽANOVÁ

Je mi 37 let, jsem matka 8-letého kluka a bydlím na Zbraslavi. Jsem ze Slovenska, psům se věnuji 20 let a v Praze trénuji 5 let.

Závodila jsem několik let v agility na mezinárodních soutěžích a stala jsem se taky mistrem SR. Jako trenérka jsem začínala na klasickém cvičáku. Hromadná výuka ale nepřinášela dostatečné výsledky, proto jsem se rozhodla dělat individuální kurzy.

Specializuji se na výchovu a výcvik štěňat. Vytvořila jsem kurz speciálně pro malá štěňata. Mým cílem je pomoct vám s výchovou dobrého rodinného psa a skvělého parťáka.

*
*

Proč jsem trenérka psů

Studovala jsem architekturu, ale dospěla jsem k závěru, že nechci strávit svůj život u počítače.

Rozhodla jsem se tedy pro práci v přírodě, se skvělými lidmi, plnou pohybu a komunikace – stala jsem se trenérkou psů. Považuji to za jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě.

Na svých trénincích potkávám úžasné a zajímavé lidi, kterým pomáhám s výchovou a výcvikem jejich štěněte. Je to velice příjemná a myslím, že i prospěšná práce. Věřím, že pomáhám dělat tento svět hezčí a lidi a pejsky spokojenější.

Mým cílem je propagovat a učit pozitivní a hravé metody výcviku a výchovy psa a myšlenku, že je dobré začít co nejdříve. Přesvědčení, že pes se musí učit tvrdou rukou, už je naštěstí dávno zastaralý. Dnes využíváme znalosti z psychologie a přirozené způsoby učení, na které štěňata nádherně a nadšeně reagují a výcvik je spíš hra a zábava než dril a násilí.

*

MOJI PSI

Terry – kokršpanělka

Terezka byl můj první pes. Koupila jsem si ji, když mi bylo 15 let. Byla jsem na psa úplně nepřipravená, měla jsem dost naivní představy a netušila jsem, co to obnáší starat se o psa a tak to i dopadlo. Naštěstí jsme se dostaly do rukou zkušeného trenéra na místním cvičáku a nakonec jsme všechno zvládly a napravily. Šlo nám to tak dobře, že se ze mně během roku stala trenérka poslušnosti a agility. Několik let jsem pak velice úspěšně soutěžila v agility a vyhrála jsem dokonce Mistrovství Slovenska..

*

Bluebell – parson teriérka

Bluebell je můj druhý pes – divoká, hyperaktivní, zábavná, učenlivá a nezkrotná teriérka. Je to můj první pes s PP a původně jsem si ji koupila jako psa na agility. Nakonec se z ní stal ale skvělý městský a rodinný pes a rozhodně nejlepší parťák do lesa, bláta i do každé louže. Dnes je to už důchodkyně a žije v domečku u lesa a u vody, ale mládí měla divoké a barevné..

*
*
*

RETRO VIDEO

Video je z r.2009 – Bluebell měla 1 rok a já jsem ještě netušila, že budu trenérkou psů