ZUZANA VAŽANOVÁ

Je mi 37 let, jsem matka 8-letého kluka a bydlím na Zbraslavi. Jsem ze Slovenska, psům se věnuji 20 let a v Praze působím jako soukromá trenérka psů 7 let. Začínala jsem na klasickém cvičáku, kde jsem učila dospělé i děti základní poslušnost a agility. Hromadná výuka ale nepřinášela dostatečné výsledky. Proto jsem se rozhodla věnovat se klientům individuálně. Se svým prvním psem – kokršpanělkou Terry – jsem závodila několik let v agility na mezinárodních soutěžích a stala jsem se mistrem SR. Specializuji se na výchovu a výcvik štěňat. Vytvořila jsem speciální kurz pro malá štěňata. Ladila jsem ho posledních pět let a obsahuje vše, co budete k výchově a výcviku svého štěněte potřebovat. Mým cílem je pomáhat vám s výchovou dobrého rodinného psa a skvělého parťáka pro život.

*
*

Proč jsem trenérka psů?

Studovala jsem architekturu, ale dospěla jsem k závěru, že nechci strávit svůj život u počítače. Rozhodla jsem se tedy pro práci v přírodě, se skvělými lidmi, plnou pohybu a komunikace. Stala jsem se trenérkou psů a považuji to za jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Na svých trénincích potkávám úžasné a zajímavé lidi, kterým pomáhám s výchovou a výcvikem jejich štěněte. Je to velice příjemná a myslím, že i prospěšná práce. Věřím, že pomáhám dělat tento svět hezčí a lidi a pejsky spokojenější. Mým cílem je propagovat a učit pozitivní a hravé metody výcviku a výchovy psa a myšlenku, že je dobré začít co nejdříve. Přesvědčení, že pes se musí učit pomocí zákazů a trestů, už je naštěstí dávno zastaralý. Dnes využíváme znalosti z psychologie a přirozené způsoby učení, na které štěňata nádherně reagují a výcvik je pro ně spíš zábavnou hrou.

*
*

MOJI PSI

**

Zuzana Važanová

kokršpanělka Terry

Terezka byl můj první pes. Koupila jsem si ji, když mi bylo 15 let. Byla jsem na psa úplně nepřipravená, měla jsem dost naivní představy a netušila jsem, co to obnáší starat se o psa a tak to i dopadlo. Naštěstí jsme se dostaly do rukou zkušeného trenéra na místním cvičáku a nakonec jsme všechno zvládly a napravily. Šlo nám to tak dobře, že se ze mně během roku stala trenérka poslušnosti a agility. Několik let jsem pak velice úspěšně soutěžila v agility a vyhrála jsem dokonce Mistrovství Slovenska..

*

parson teriérka Bluebell

Bluebell je můj druhý pes – divoká, hyperaktivní, zábavná, učenlivá a nezkrotná teriérka. Je to můj první pes s PP a původně jsem si ji koupila jako psa na agility. Nakonec se z ní stal skvělý městský a rodinný pes a rozhodně nejlepší parťák do lesa, bláta a louže. Dnes je to už důchodkyně a žije v domečku u lesa a u vody u mých kamarádů (spolumajitelů).

*

*

*

RETRO VIDEO

Video je z r.2009 – Bluebell měla 1 rok a já jsem ještě netušila, že budu trenérkou psů