ZUZANA VAŽANOVÁ

Je mi 36 let, jsem matka 7-letého kluka a bydlím na Zbraslavi. Jsem ze Slovenska, psům se věnuji 20 let a v Praze trénuji 5 let.

Závodila jsem několik let v agility na mezinárodních soutěžích a stala jsem se taky mistrem SR. Jako trenérka jsem začínala na klasickém cvičáku. Hromadná výuka ale nepřinášela dostatečné výsledky, proto jsem se rozhodla dělat individuální kurzy.

Specializuji se na výchovu a výcvik štěňat. Vytvořila jsem kurz speciálně pro malá štěňata. Mým cílem je pomoct vám s výchovou dobrého rodinného psa a skvělého parťáka na nejbližších 10-15 let.

MOJI PSI

TERRY – KOKRŠPANĚLKA

Terezka byl můj první pes. Koupila jsem si ji, když mi bylo 15 let. Byla jsem na psa úplně nepřipravená, měla jsem dost naivní představy a netušila jsem, co to obnáší starat se o psa a tak to i dopadlo. Naštěstí jsme se dostaly do rukou zkušeného trenéra na místním cvičáku a nakonec jsme všechno zvládly a napravily. Šlo nám to tak dobře, že se ze mně během roku stala trenérka poslušnosti a agility. Několik let jsem pak velice úspěšně soutěžila v agility a vyhrála jsem dokonce Mistrovství Slovenska.. více o Terece

BLUEBELLE – PARSON TERIÉR

Bluebelle je můj druhý pes – divoká, hyperaktivní, zábavná, učenlivá a nezkrotná teriérka. Je to můj první pes s PP a původně jsem si ji koupila jako psa na agility. Nakonec se z ní stal ale skvělý městský a rodinný pes a rozhodně nejlepší parťák do lesa, bláta i do každé louže. Dnes je to už důchodkyně a žije v domečku u lesa a u vody, ale mládí měla divoké a barevné.. více o Bluebelle


PROČ JSEM TRENÉRKA PSŮ?

Studovala jsem architekturu a taky jsem pár let v oboru pracovala,
ale dospěla jsem k závěru, že nechci strávit svůj život u počítače.
Mojí další možností bylo věnovat se ilustracím nebo výcviku psů.
Ilustrace jsou malinko kreativnější a akčnější, ale stejně je to práce za stolem.

Rozhodla jsem se tedy pro práci v přírodě, se skvělými lidmi, plnou pohybu a komunikace – stala jsem se trenérem psů. Po mnohaletých negativních zkušenostech se skupinovou výukou na městském cvičáku jsem se rozhodla pro individuální výuku, která je mnohem efektivnější a rychlejší. Stala jsem se tedy soukromou trenérkou psů a považuji to za jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě.

Na svých trénincích potkávám úžasné a zajímavé lidi, kterým pomáhám s výchovou a výcvikem jejich štěněte. Je to velice příjemná a myslím, že i záslužná a prospěšná práce. Věřím, že pomáhám dělat tento svět hezčí a lidi a pejsky spokojenější.

Mým cílem je propagovat a učit pozitivní a hravé metody výcviku a výchovy psa a myšlenku, že je dobré začít co nejdříve. Přesvědčení, že pes se musí učit tvrdou rukou a tresty jsou ve výcviku nevyhnutné, už je naštěstí dávno zastaralý. Dnes využíváme znalosti z psychologie a přirozené způsoby učení, na které štěňata nádherně a nadšeně reagují a výcvik je spíš hra a zábava, a ne dril a násilí.