POVEL FUJ

Cílem je, aby se štěně po vyslovení povelu vzdalo zakázané věci, odešlo od ní a už se k ní nevracelo. Pokud něco drží, pustí to a odejde pryč.

Sní vaše štěně jakékoliv odpadky, jídlo nebo dokonce hovínka?

Když na procházce narazíte na lákavý „objekt“, nemá význam štěně tahat pryč. Štěně se tím nic nenaučí. Bere to jen jako zmařený pokus, který si příště rádo vynahradí. Čím víc ho taháte pryč, tím víc pak štěně odpadky sbírá a vyhledává! Jak to tedy vyřešit?

Chce to trénink

Zákazové povely se trénují stejně jako jakéhokoliv jiné povely. Naučit štěně nesbírat ze země jídlo a odpadky je stejné, jako naučit ho na povel sednout. Budeme používat povel „Fuj!“, pamlsky a vodítko. Na trénink potřebujete zhruba 2 týdny.

Povel „Fuj!“

Štěně naučíme reagovat na povel „Fuj!“. Výsledkem tréninku je, že štěně se po vyslovení povelu k jídlu nebo odpadkům na zemi vůbec nepřiblíží, odběhne od ní a už se k ní nevrátí. Pokud něco drží, dokáže to pustit a odejít pryč.

Učíme se od psů

Princip zákazových povelů štěně již naučila matka a použila stejný postup, který popisuji v ebooku. Proto štěně ze začátku skvěle reaguje na váš zvýšený hlas a napomenutí. Pokud ale děláte chyby, toto kouzlo rychle ztratí svou moc.

Díky kurzu se toto kouzlo naučíte znovu používat!

E-book

Máte napořád jako PDF

Dozvíte se, jaké jsou nejčastější příčiny vyhledávání a sbírání jídla, odpadků a hovínek. Povíme si, jakých chyb je potřeba se vyvarovat. Najdete zde postup krok za krokem, a naučíte se princip, na kterém je celý postup postavený. E-book je krátký a svižný a lehce se čte. Je doplněný názornými fotkami.

Videonávody

Máte k dispozici po dobu 2 let

Podíváme se na to, jak učím štěně povel „Fuj!“ já a jak ho to učí dospělý pes. Naučíte se používat povely správně, zabavit psa jiným způsobem, řešit případnou rebelii a předejít utíkání štěněte s kořistí. Štěně se naučí reagovat na povely „Fuj!“, „Pusť!“ a „Čekej!“ a vnímat nesbírání věcí jako zábavné cvičení.

Obsah

 1. Příčiny
 2. Prevence problémů
 3. Samo to nepůjde
 4. Typické chyby
 5. Komu to patří
 6. Používejte povely
 7. Co je hrozba
 8. Kdy štěně potrestat
 9. Jak netrestat
 10. Jak trénovat
 11. Extrémní všežravec
 12. Dát se chytit

Návod můžete zakoupit jako samostatný e-book nebo si zakoupit
online kurz Prvních 14 dní, který obsahuje 6 návodů a videonávody.

Přejít nahoru