REFERENCE

KATARÍNA PROCHÁZKOVÁ – TRILLIAN, border kolie (2018)

Když jsme si pořídili štěně, věděla jsem, že se nechci příštích 15 let starat o neposlušného psa. Trochu jsem se bála, jestli všechno zvládnu. Nakonec se ukázalo, že tréninky se Zuzkou jsou zábavné jak pro mě, tak pro naši Trilku. Za 5 lekcí jsme se naučily všechny základní povely, které stačí ke  spokojenému životu se psem. Zuzka mně pomohla pochopit, jak vlastně pes přemýšlí, což mě dost usnadnilo výchovu i učení různých triků. Zkrátka, věděla jsem, jak na ni. Po tomto výcviku chodím se svým psem v podstatě bez vodítka, navštěvujeme restaurace, počká před obchodem.. Byl to nejlépe investovaný čas. Všem moc doporučuji.

*

ALENKA MIRO – SOFINKA, angl. kokršpanělka (2017)

Ráda bych poděkovala Zuzaně za to, že mě naučila, jak pozitivní metodou vycvičit psa. Díky ní mám dnes skvělou psí parťačku, kterou můžu vzít kamkoliv a která je šťastným a spokojeným psem. Moji anglickou kokršpanělku jsem si vzala ve 2 měsících. Byla jsem totální začátečník, poněkud zmatený z knih o výchově psů, které jsem v dobré víře přečetla, ale které se velmi rozcházeli v názorech. V jejích 4.5 měsících, kdy skákala na lidi, tahala na vodítku a poslouchala jen když chtěla, jsem se nakonec rozhodla najít psího trenéra. Absolutně nelituji! Moje Sofinka má dnes rok a půl. Poslechne na slovo i když právě běží za zajícem… užíváme si společně nádherné chvíle a udivujeme návštěvy psími „cirkusovými“ kousky, které si Sofi naprosto užívá. Je radost mít vychovaného psa! Díky Zuzi!

*

DAGMAR SLABÁ – AURA, bílý švýcarský ovčák (2015)

Před rokem jsme si pořídili parťáka – pejska, tedy psí slečnu Auru, jelikož jsem měla doposud kolem sebe samé muže. Protože Aura není žádná diblík – bílý švýcarský ovčák, chtěla jsem, aby byla dobře vycvičená, protože jednu  nedobrou zkušenost s nezvládnutým pejskem mám. Má představa byla – aby neobtěžovala lidi v okolí, nevlála jsem za ní na vodítku nebo si hlasivky vykřičela při snaze o marné přivolání. Jako bonus jsem chtěla – jít s ní do restaurace, na návštěvu a jezdit s ní v autě. Při realizaci mých představ jsem hledala na netu, kdo by mi z trenérů mohl pomoci při výcviku. Zuzku jsem si našla na stránkách, kde mi byl sympatický popis způsobu vedení tréninků a její flexibilita. Co bylo psáno, takové byly i tréninky – zábavné, přátelské, profesionální. Na Zuzce je vidět, že se psy to skutečně umí. Laskavým vedením, trpělivostí, důsledností a někdy zdánlivými maličkostmi, je naučí vše. Bylo až neuvěřitelné sledovat, jak má kdysi ani ne 3 měsíční Aura dělala pokroky. Co všechno nás Zuzka naučila, já praktikovala doma. Když jsem nevěděla, volala jsem, ptala jsem se. Dnes, kdy je naší Auře 15 měsíců, jsem vděčná, že vše, o čem jsem si tak tajně snila, se proměnilo v realitu – máme doma skutečného parťáka. Zuzko děkuji. 🙂