O MNĚ

Zuzana Važanová

Je mi 37 let, jsem matka 8-letého kluka a bydlím na Zbraslavi. Jsem ze Slovenska, psům se věnuji 20 let a v Praze působím jako soukromá trenérka psů 7 let. Začínala jsem na klasickém cvičáku, kde jsem učila dospělé i děti základní poslušnost a agility. Hromadná výuka ale nepřinášela dostatečné výsledky. Proto jsem se rozhodla věnovat se klientům individuálně. Se svým prvním psem – kokršpanělkou Terry – jsem závodila několik let v agility na mezinárodních soutěžích a stala jsem se mistrem SR. Specializuji se na výchovu a výcvik štěňat. Vytvořila jsem speciální kurz pro malá štěňata. Ladila jsem ho posledních pět let a obsahuje vše, co budete k výchově a výcviku svého štěněte potřebovat. Mým cílem je pomáhat vám s výchovou dobrého rodinného psa a skvělého parťáka pro život.

Proč jsem trenérka psů?

Studovala jsem architekturu, ale dospěla jsem k závěru, že nechci strávit svůj život u počítače. Rozhodla jsem se tedy pro práci v přírodě, se skvělými lidmi, plnou pohybu a komunikace. Stala jsem se trenérkou psů a považuji to za jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Na svých trénincích potkávám úžasné a zajímavé lidi, kterým pomáhám s výchovou a výcvikem jejich štěněte. Je to velice příjemná a myslím, že i prospěšná práce. Věřím, že pomáhám dělat tento svět hezčí a lidi a pejsky spokojenější. Mým cílem je propagovat a učit pozitivní a hravé metody výcviku a výchovy psa a myšlenku, že je dobré začít co nejdříve. Přesvědčení, že pes se musí učit pomocí zákazů a trestů, už je naštěstí dávno zastaralý. Dnes využíváme znalosti z psychologie a přirozené způsoby učení, na které štěňata nádherně reagují a výcvik je pro ně spíš zábavnou hrou.

Zuzana Važanová

kokršpanělka Terry

Terezka byl můj první pes. Koupila jsem si ji, když mi bylo 15 let. Byla jsem na psa úplně nepřipravená, měla jsem dost naivní představy a netušila jsem, co to obnáší starat se o psa a tak to i dopadlo. Naštěstí jsme se dostaly do rukou zkušeného trenéra na místním cvičáku a nakonec jsme všechno zvládly a napravily. Šlo nám to tak dobře, že se ze mně během roku stala trenérka poslušnosti a agility. Několik let jsem pak velice úspěšně soutěžila v agility a vyhrála jsem dokonce Mistrovství Slovenska..

*

parson teriérka Bluebell

Bluebell je můj druhý pes – divoká, hyperaktivní, zábavná, učenlivá a nezkrotná teriérka. Je to můj první pes s PP a původně jsem si ji koupila jako psa na agility. Nakonec se z ní stal skvělý městský a rodinný pes a rozhodně nejlepší parťák do lesa, bláta a louže. Dnes je to už důchodkyně a žije v domečku u lesa a u vody u mých kamarádů (spolumajitelů).

*

*

RETRO VIDEO

Video je z r.2009 – Bluebell měla 1 rok a já jsem ještě netušila, že budu trenérkou psů