BLOG

Majitelka drží v náručí své divoké štěně. Štěně se tváří šťastně, vesele a trochu bláznivo.

DIVOKÉ ŠTĚNĚ

Proč je vaše štěně tak divoké? Celý den nespí a neustále si chce hrát. Na procházce nedokáže jít klidně a vše ho zajímá. Divoce si hraje, nedokáže se soustředit na trénink a nemá trpělivost.

PROCHÁZKA V POHODĚ

Možná vás překvapí, co všechno přispívá k tomu, že se vaše štěněte chová na procházce divoce. Naučte ho nelovit běžce a koloběžky, a neutíkat, jakmile ho pustíte z vodítka. 

Pes kouká na kluka na koloběžce a říká si: "Kolem mě neprojdeš, chlapečku!". Chystá se zaútočit.

NÁPRAVA CHOVÁNÍ

Podívejme se na to, jak jsem na trénincích vyřešila různé problémy psů a štěňat. Strach, štěkání, neochota jít domů nebo spolupracovat, úzkostné či agresivní chování.

OŠETŘENÍ SE SOUHLASEM

Návod, jak naučit štěně dobrovolně spolupracovat při čištění zubů, stříhání drápků, česání či kapání léku do očí a uší. Naučíme ho nechat si nasadit náhubek.

SEZNAMOVÁNÍ DVOU PSŮ

První seznámení dvou psů je velice důležité. Vytváříte základy budoucího přátelství či nepřátelství. Hned na začátku nastavte vzájemné hranice, pravidla a hierarchii.

VÝCHOVA A VÝCVIK

Jak se štěně učí, co ovlivňuje jeho ochotu poslouchat, jak zjistit povahu vašeho štěně nebo jaké tréninkové metody používat? To vše se dozvíte v této sérii článků.

KUPUJEME DOBRÉ ŠTĚNĚ

A teď se podíváme, jak poznat zodpovědného chovatele, kvalitní vrh, zdravé, fyzicky i psychicky silné štěně a jak vybrat to správné štěně přímo pro vás!

MNOŽÍRNY

Množitel je pragmatický člověk, který produkuje štěňata čistě za účelem zisku. Podívejme se na to, jak tento byznys funguje a jak množírnu a štěně z ní rozeznat.

DLŠÍ SERIÁL

. . .

Přejít nahoru