JE TO BYZNYS!

Proč množírny stále fungují? Především proto, že si v nich lidé stále kupují štěňata. Pro množitele je to skvělý byznys. Naučte se množírny rozeznat a nenakupujte tam!

Množitel je pragmatický člověk, umí si to spočítat a produkuje štěňata čistě za účelem zisku. Tomu podřizuje vše kolem. Pořídí si levně několik fen a jednoho psa. Ideálně malé a módní plemeno, za které může inkasovat co nejvyšší cenu. Zároveň toto plemeno nevyžaduje moc jídla, péče a pohybu. Vyhradí jim minimální prostor, pořídí levné krmivo a byznys může začít. Pak už jen stačí nafotit štěňátka a umístit inzerát na některém z hojně navštěvovaných inzertních webů.

Minimální náklady, maximální zisk

Množitel chytře optimalizuje náklady. Šetří nejen na krmení pro fenu i štěňata, ale i na veterinární péči a prevenci chorob. Dlouhé dožití zvířat není jeho prioritou. Fen se jednoduše zbaví v okamžiku, jakmile přestanou rodit štěňata.

Štěňat se snaží zbavit co nejrychleji

Množitel často o skutečném věku štěňat lže. Štěňata prodává moc brzy, klidně už v pěti či šesti týdnech, ale tvrdí, že jsou starší. Pro normální vývoj je nutné, aby štěňata strávili s matkou nejméně sedm, ideálně osm týdnů. U malých plemen se přesný věk rozlišuje hůř a nezkušený kupující to nemusí hned poznat. Případně se spolehne na názor množitele. A navíc, čím je štěně menší, tím je roztomilejší a vzbuzuje v lidech potřebu ihned si ho vzít a pečovat o něj. Odebrání štěněte v tak nízkém věku negativně ovlivňuje jeho psychiku a má dlouhodobé následky, které ale už ponese kupující.

Nezájem o kvalitu života psů

Množitel se psům nevěnuje, nebere je na výlety a procházky, nehraje si s nimi a nevytváří si k nim vztah. Často je zanedbaná péče o srst, psi mají přerostlé drápky a zničené zuby. Víc psů produkuje víc nepořádku, takže psi jsou ve vymezeném prostoru s minimální údržbou. Kdo by to taky pořád uklízel? Věk dožití takovýchto psů je nízký díky nedostatečné výživě a zdravotní péči, a díky únavě z neustálých porodů.

Žádná zábava, jen utrpení

Sociální život, hru se psy, výcvik nebo sporty tito psi pravděpodobně nikdy nezažijí. Stráví celý život v klecích nebo malých výbězích, s možností proběhnout se jenom na zahradě. Není neobvyklé ani bití a týraní těchto psů a štěňat, protože jejich potřeby jsou množitelům jenom na obtíž.

Jaká je cena štěňat?

Množitelé pochopili, že příliš levná štěňata vzbuzují nedůvěru. Dnes si tedy můžete koupit štěně bez PP z mizerného chovu klidně i za 15-20.000 Kč. Za takovou cenou si totiž kupující představí vypiplané, dobře živené a zdravé štěně, které mu bude dělat jenom radost. A o to jde!

V prvním článku si povíme, jak poznat množírnu už podle inzerátu.

Přejít nahoru