JAK POZNAT MNOŽÍRNU PODLE INZERÁTU

Jestli jde o množírnu, můžete celkem dobře poznat už podle inzerátu. Inzerát od dobrého chovatele by měl obsahovat kvalitní fotografii štěňat a jejich matky, cenu, místo odběru a telefonický kontakt. Štěňata jsou očkována, odčervená a očipovaná.

Žádná webová stránka, jenom inzerát.

Množitel často využívá populární inzertní weby, kde může umístit i vícero inzerátů najednou. Množitel nechce být vidět, nikde nezveřejňuje svou fotku ani adresu. Neuvidíte zde pravděpodobně ani rodiče štěňat. Celou pozornost směřuje na fotky roztomilých štěňátek a telefonní číslo, kde si můžete štěně zamluvit.

Různá plemena, mnoho fen i štěňat

Při podrobnějším pátrání možná zjistíte, že množitel inzeruje hned několik vrhů štěňat, často i různých plemen. Starat se o fenu se štěňaty je finančně i časově náročná záležitost. Čím víc psů množitel vlastní, tím méně péče, výchovy a osobního kontaktu se jim dostává.

Stručný popis, nekvalitní fotografie

Inzerát obsahuje jen pár fotek štěňátek, někdy dokonce jenom jednu nekvalitní fotku. Fotka má neutrální pozadí, štěňátka sedí buď v pelíšku nebo na gauči. Neuvidíte zde prostředí, kde štěňata vyrostla, ani jejich rodiče. Štěňátka působí trochu smutným dojmem, což mnohdy vzbuzuje pečovatelské touhy. Popis je velice stručný a zaměřený jen na informace o prodeji.

Žádné oficiální údaje a příjmy

Množitel v inzerátu neuvádí své celé jméno. Nenajdete ho zapsaného na žádném úřadě a prodej štěňat neuvádí jako oficiální zdroj příjmu. Bude tedy požadovat platbu bez dokladu, ideálně v hotovosti. To vám bere možnost požadovat v budoucnu finanční kompenzaci, pokud se u štěněte objeví vady vzhledu či zdravotní problémy.

Rychlý prodej

Množitel se zajímá hlavně o to, kdy si štěně vyzvednete a jestli uhradíte požadovanou sumu. Štěně chce prodat co nejdřív, bez ohledu na jeho vyzrálost. Často máte na rozhodnutí jen pár dnů nebo týdnů, protože štěňata inzeruje krátce před termínem prodeje. Navíc má v záloze spoustu dalších zájemců. Pokud se vám podmínky nelíbí nebo se nedokážete rozhodnout dostatečně rychle, prodá štěně někomu jinému.

Množitel nestojí o vaši návštěvu

Množitel eliminuje jakoukoliv práci navíc. Nepotřebuje se zdržovat vaší návštěvou, když štěně roste. Upřednostňuje jedinou návštěvu, a to tu, kdy si pro štěně přijdete. Vyhne se tak možnosti, že si koupi štěněte rozmyslíte nebo si všimnete, že štěně neroste zrovna v ideálních podmínkách.

Množitele nezajímá, kam štěně jde

Kam štěně jde, zda jste na příchod štěněte připraveni a máte prostředky na péči o něj během dalších 15 let, není pro množitele při sjednávání koupě štěněte podstatné.

Na fotkách co nejmenší štěňata

V inzerátu najdete fotky co nejmenších štěňat. Je tak těžší vidět případné růstové vady, nedostatky vzhledu a odchylky od standardu. A navíc, čím je štěně menší, tím je roztomilejší a vzbuzuje touhu pečovat o něj. V nejhorším případě rovnou potřebu zachránit ho!

V dalším článku se podíváme na trik „My vám ho přivezeme!“.

Přejít nahoru