Tito dva psi se mají rádi, protože jsme je seznámili správně.

PROČ JSEM NAPSALA TENTO NÁVOD?

„Psala jsem ho na míru pro pána a paní, kteří měli každý svého pejska a chtěli se k sobě nastěhovat. Zatímco oni se nejdřív seznámili, a až když viděli, že si rozumí, sestěhovali se k sobě, s pejsky to udělali opačně. Nejdřív je sestěhovali, a až pak je nechali seznámit se. Asi si dovedete představit, jak to dopadlo! Paní měla starší drobnou fenku, která byla zvyklá na svůj klid, pohodlí, soukromí, výhradní pozornost a péči své majitelky. Její svět byl dokonalý. Jednoho dne se ale ve dveřích objevila mladá, energická, divoká, extrémně kontaktní a hravá fenka staffordšírskeho bulteriéra, která se okamžitě začala chovat „jako doma“. Pro starší fenku to byl šok! A když navíc viděla, že majitelé řešení situace nechávají na nich, řekla si, že si s tím bude muset poradit sama. Rozhodla se mladé divoké fenky zbavit, a to za každou cenu! Malé neshody a roztržky rychle přerostly do otevřené agrese a situace začala být nebezpečná. Díky mému postupu, který naleznete níže, se situace zklidnila. Kontrolu převzali opět majitelé, každý pes získal své jedinečné místo v rodině a ustálila se rodinná hierarchie. Místo okřikování teď majitelé rozdávají pochvaly, ocenění a jasné instrukce. Myslím, že jim to krásně funguje a mezi fenkami dokonce vzniklo přátelství. Krásný výsledek!“

Kde a za jakých podmínek se dva psi seznámí, ovlivní jejich další vztah. Dodržte následující pravidla psího seznamování a seznamte psy správně!

Pojďme psy seznámit správně!

Plánujete seznámit dva psy, kteří budou spolu žít, ale moc o to nestojí? Jdete se svým štěňátkem na návštěvu, kde mají taky pejska a chcete, aby to dobře dopadlo? Máte štěně, očekáváte první psí návštěvu a nevíte, jak nastavit pravidla, aby byli oba pejsci spokojení? V takovém případě je tento seriál pro vás ideálním návodem! V prvním díle se podíváme na to, jaké psy seznamujeme a jak to ovlivní další postup.

V prvním článku se podíváme na to, jaké psy seznamujeme.

Přejít nahoru